W ubiegłu weekend 20 urodziny świetował klub Shin Dojo z Poznania. Z tej okazji w Suchym Lesie odbył się staż z Sensei Christianem Tissierem, który od lat jest mentorem dla aikidoków z Shin Dojo.
Sobotnie zajęcia podzielone były na dwa bloki. W sesji porannej odbył się trening z bokkenem, podczas którego adepci aikido z całej Europy mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu posługiwania się bronią treningową.
Po przerwie obiadowej, po pierwszej części zajęć przeznaczonej dla wszystkich, na tatami pozostały jedynie osoby legitymujące się yudanshą. Przeznaczony dla mich trening był bardzo dynamiczny, ale jednocześnie Sensei wiele mówił o niuansach wykonywanych technik, co jest niezwykle ważne na poziomie mistrzowskim.
Fotorelacja ze stażu znajduje się w galerii :)

Słupska Sekcja Aikido kolejny kolejny już raz miała przyjemność gościć Senseia Roberta Zimmermanna z Toronto.
Podczas dni spędzonych na macie pod okiem Mistrza z Ameryki, aikidocy z Polski, Ukrainy i Kanady szczególną uwagę poświęcali pracy z uke, dystansowi pomiędzy ćwiczącymi i timingowi.
Sobotnie popołudniu upłynęło pod znakiem pracy z bronią treningową, na bazie technik takich jak shiho nage, kokyu nage czy ikkyo.
Zapraszamy do galerii :)Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać Aikido zapraszamy na treningi.
Ćwiczymy każdy wtorek i piątek od godziny 18:30, w sali treningowej Szkoły Podstawowej nr 3, przy ul. Wrzosowej 1 w Miastku.
Zapisy odbywają się podczas treningów.
Zajęcia i zapisy rozpoczynamy 6 września 2017 roku.
Z wielką radością informujemy, iż decyzją Rady Technicznej PFA Jowita Opyd uzyskała tytuł Instruktora Polskiej Federacji Aikido.

Gratulujemy Jowicie!W Toruniu odbył się kolejny, siódmy już Krajowy Staż Techniczny PFA.
W ramach przygotowań do kolejnych egzaminów, stawiliśmy się na macie, aby doskonalić swój waikidocki warsztat. Z prowadzonych zajęć każdy wyniósł coś dla siebie i do Ibuki Dojo wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów na kolejne treningi.
Fotorelacja z KST znajduje się w galerii :)

W ubiegły weekrnd mieliśmy przyjemność kolejny raz uczestniczyć w stażu szkoleniowym prowadzonym przez Sensei Michele Quaranta.
Szczególny sposób prowadzenia zajęć oraz wspaniała atmosfera treningów zaowocowała wśród nas wieloma przemyśleniami w zakresie ruchu i pracy z uke.
Serdecznie dziękujemy Waldemarowi Giersz za zaprosznenie na toruńskie tatami oraz zapraszamy do galerii :)