Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać Aikido zapraszamy na treningi.
Ćwiczymy każdą środę i piątek od godziny 18:30, w sali treningowej miasteckiego Gimnazjum, przy ul. Wrzosowej 1 w Miastku.
Zapisy odbywają się podczas treningów.
Zajęcia i zapisy rozpoczynamy 7 września 2016 roku.

W ubiegły piątek kolejny raz spotkaliśmy się na miasteckiej macie w rodzinnym gronie. Najmłodsi ćwiczyli z najstarszymi, ojcowie z dziećmi - wszyscy ze wszystkimi.


Fotorelacja z rodzinnych zajęć dostępna jest w galerii :)

Już po raz drugi miasteccy aikidocy wzięli udział w stażu kenjutsu prowadzonym przez
XVII Wielkiego Mistrza Jikishin Kage Ryu - Kimiyoshi Suzuki.
Tegoroczny staż odbył się w Toruniu w dniach 29.04 - 01.05.2016 roku. Jak co roku impreza miała obsadę międzynarodową. Na stażu można było spotkać szermierzy z Niemiec, Węgier i oczywiście z Polski.
Mimo podeszłego wieku, będący w świetnej dyspozycji Mistrz Suzuki demonstrował techniki walki mieczem samurajskim.
Nie zabrakło również elementów rywalizacji sportowej, bowiem Sensei polecił sparing z użyciem shinai - bambusowego miecza wykorzystywanego przez zawodników kendo.
Na zakończenie stażu Mistrz Kimiyoshi Suzuki zaprezentował bardzo starą formę kata, którą nauczył się od swojego dziadka - samuraja będącego w służbie Cesarza Japonii.


Zapraszamy do galerii :)

W ubiegły weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w stażu szkoleniowym z Tsuruzo Miyamoto Shihan 8 dan, który odbył się we Wrocławiu.
Podczas zajęć Sensei zwracał szczególną uwagę na wykorzystanie energii i ruchu przeciwnika, a swoje słowa potwierdzał prezentacjami z wykorzystaniem broni treningowej.
Impreza zorganizowana została w ramach akcji Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, a na tatami spotkali się aikidocy z całego świata. Krótka fotorelacja :)