Podczas przerwy świąteczno-noworocznej zorganizowaliśmy w naszym dojo wspólny trening dla wszystkich grup aikido. Na macie spotkali się więc najmłodsi z najstarszymi, początkujący z zaawansowanymi - innymi słowy: wszyscy razem ćwiczyliśmy aikido w radosnej, jeszcze świątecznej, a już noworocznej atmosferze.

Zajęcia te były także okazją do podsumowania kończącego się, 2015 roku oraz działań, które podjeliśmy w Ibuki Dojo podczas ostatnich dwunastu miesięcy. A tych było niemało: kilkakrotnie gościliśmy na naszej macie Sensei Marka Jezierskiego; uczestniczyliśmy w stażach aikido i kenjutsu, podczas których na tatami w Toruniu, Słupsku i Kołobrzegu spotkaliśmy adeptów sztuk walki z całego świata; zorganizowaliśmy kolejny już pokaz aikido z okazji Dni Miastka; ale przede wszystkim podnieśliśmy poziom wyszkolenia naszych aikidoków: Filip uzyskał 11 kyu, Szymon 6 kyu, Grzegorz 4 kyu, a Grzegorz 2 kyu, a Jowita, Adam i Grzegorz uzyskali stopień 1 dan - jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dzięujemy, że byliście z nami dziesiąty rok! W imieniu członków Ibuki Dojo składamy wszystkim najlepsze życzenia pomyślnego i jeszcze lepszego roku 2016! Do zobaczenia na tatami!
Fotorelację z dzisiejszego treningu można zobaczyć w galerii :)

W ubiegły weekend, w dniach 9-11 października 2015 roku, aikidocy z Miasteckiego Stowarzyszenia Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki IBUKI DOJO już po raz drugi uczestniczyli w stażu szkoleniowym aikido prowadzonym przez Sensei Roberta Zimmermanna – kanadyjskiego mistrza Aikido Aikikai z Toronto posiadającego stopień 7 DAN, który ponownie przyjechał do Słupska nauczać tej dalekowschodniej sztuki walki. Podczas trzech dni na macie, zawodnicy poszerzyli wiedzę oraz zdobyli wiele nowych umiejętności w zakresie ruchu, prowadzenia ciała przeciwnika, a także wykorzystywania jego energii.


W najbliższy piątek, 9 października, odwołuje się treningi aikido wszystkich grup wiekowych! Planowany jest wyjazd instruktorów oraz członków Ibuki Dojo na staż z Sensei Robertem Zimmermannem z Toronto, który odbędzie się w dniach 9-11 października w Słupsku. Więcej informacji o stażu tutaj.W sobotę w Poznaniu odbył‚y się™ egzaminy na stopnie DAN,
w wyniku których Jowita, Adam i Grzegorz uzyskali‚ stopnie„ shodan.
Serdecznie gratulujemy! :)
Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać Aikido zapraszamy na treningi.
Ćwiczymy każdy wtorek i piątek od godziny 18:30, w sali treningowej miasteckiego Gimnazjum, przy ul. Wrzosowej 1 w Miastku.
Zapisy odbywają się podczas treningów.
Zajęcia i zapisy rozpoczynamy 4 września 2015 roku.Podczas ubiegłego weekendu w naszym mieście odbyły się obchody Dni Miastka. Jak co roku, z tej okazji przygotowaliśmy pokaz aikido dla mieszkańców miasta.
Po krótkiej rozgrzewce, na macie jako pierwszy zaprezentował się Filip z sekcji dziecięcej, który zaprezentował pady i kroki.
Grzegorz z sekcji średniozaawansowanej oraz Grzegorz z sekcji zaawansowanej wykonywali techniki ręczne z uchwytów oraz ataków na głowę w pozycji tachi waza.
Adam i Grzegorz z sekcji zaawansowanej ćwiczyli w pozycji suwari waza, hanmihandachi waza oraz tachi waza oraz wykonywali techniki z użyciem bokkenów.
Ostatnia część pokazu należała do Sensei Marka Jezierskiego. Sensei zaprezentował techniki mistrzowskie, w tym również te, z wykorzystaniem jo i tanto. Pokaz zakończył się randori w wykonaniu Mistrza.
Pomimo upalnej pogody publiczność dopisała i nagrodziła nas wielkimi brawami.
Do zobaczenia za rok! :)
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia :)


Piątkowe zajęcia aikido w naszym dojo koleny raz poprowadził Sensei Marek Jezierski ze Słupska.
Po treningu odbyły się egzaminy na stopnie kyu, w wyniku których Filip uzyskał 12 kyu, Szymon 6 kyu, Grzegorz 4 kyu, a Grzegorz 2 kyu. Serdecznie gratulujemy! :)


Miniony weekend spędziliśmy w Kołobrzegu, gdzie Kołobrzeski Klub Aikido Kaigan Dojo zorganizował staż szkoleniowy z zakresu dwóch sztuk walki: Aikido i Jikishin Kage Ryu Kenjutsu. Zajęcia Aikido prowadził Sensei Paweł Zdunowski, a Kenjutsu Sensei Suzuki Kimiyoshi.
Sensei Zdunowski omawiał zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych na stopnie kyu, a także na wybranych technikach omawiał elementy ruchu, zejścia z linii ataku, kontakt pomiędzy tori i uke, a także pracę uke.
Zajęcia Kenjutsu natomiast były dla nas nowością i nielada wyzwaniem. Poznaliśmy kilka kata, które Sensei Suzuki, wraz ze swoim uczniem Tonte Gyula, cierpliwie nam pokazywali ruch, po ruchu. Podczas seminarium odbyły się także egzaminy Kenjutsu, które wszyscy zdający zaliczyli z oceną bardzo dobrą - gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy Kaigan Dojo za zaproszenie na staż oraz zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia :)

W pierwszy wiosenny weekend wybraliśmy się na staż do Torunia. Zajęcia prowadził Sensei Michele Quaranta, wraz z asystentem Sensei Waldemarem Giersz.
Podczas zajęć mieliśmy okazję zobaczyć i poczuć ruch nieco inny od tego, którym posługujemy się na co dzień w naszym dojo.
Na koniec stażu odbyły się egzaminy na stopnie dan, które wszyscy ukończyli powodzeniem.
Dziękujemy serdecznie prowadzącym oraz organizatorom za ciepłe przyjęcie.


W piątek na miasteckiej macie kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć koordynatora naszej sekcji, Sensei Marka Jezierskiego ze Słupska.
Sensei przyjechał do nas wraz ze swoimi uczniami ćwiczyącymi na co dzień w Słupskiej Sekcji Aikido.
Na tatami spędziliśmy wspólnie dwie godziny w ramach treningu dla zaawansowanych, który był częścią przygotowań do egzaminów na wysokie stopnie kyu oraz na egzaminy dan.
Dziękujemy gościom za przybycie oraz zapraszamy na kolejne wspólne zajęcia!W dniach od 30 stycznia do 15 lutego wszystkie treningi aikido w miasteckim dojo zostają odwołane
z powodu remontu sali treningowej.

Zajęcia zostaną wznowione po feriach zimowych, tj. 17 lutego, wg obowiązującego planu.