W sobotę w Złotowie odbyły się egzaminy na stopnie DAN,
w wyniku których Grzegorz uzyskał stopień shodan.
Serdecznie gratulujemy! :)


Wciąż trwa nabór do sekcji dziecięcej!
Maluchy chcące rozpocząć przygodę z Aikido zapraszamy we wtorki o godz. 18:15 do sali treningowej Gimnazjum w Miastku.
Podczas minionego weekendu mieliśmy przyjemność wziąc udział w międzynarodowym stażu Aikido Aikikai, który odbył się w Słupsku.
Członkowie IBUKI DOJO przez cztery dni intensywnie trenowali pod okiem mistrza – Sensei Roberta Zimmermanna (7 DAN Aikido Aikikai) z Toronto. Jak sami mówią – warto było spędzić ten czas na macie i wspólnie z uczniami Sensei Zimmernanna, zgłębiać tajniki tej sztuki walki.W najbliższy piątek, 10 października, odwołuje się treningi aikido wszystkich grup wiekowych! Planowany jest wyjazd instruktorów oraz członków Ibuki Dojo na staż z Sensei Robertem Zimmermannem z Toronto, który odbędzie się w dniach 10-12 października w Słupsku. Więcej informacji o stażu tutaj.
Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać Aikido zapraszamy na treningi.
Ćwiczymy każdy wtorek i piątek od godziny 18:30, w sali treningowej miasteckiego Gimnazjum, przy ul. Wrzosowej 1 w Miastku.
Zapisy odbywają się podczas treningów.
Zajęcia i zapisy rozpoczynamy 5 września 2014 roku.

Jak zawsze, także i w tym roku, z okazji Dni Miastka, członkowie Ibuki Dojo przygotowali pokaz aikido dla mieszkańców miasta Miastka.
Pokaz składał się z kilku części. Na początku zaprezentowaliśmy widowni elementy typowej rozgrzewki rozpoczynającej każdy trening aikido. Po niej Grzegorz i Krzysztof wykonywali wybrane techniki egzaminacyjne na stopnie kyu, a następnie Grzegorz zademonstrował widzom kata z jo.

Jowita, podczas tegorocznego pokazu, wykonywała techniki z użyciem nietypowego rekwizytu - oryginalnej japońskiej parasolki wykonanej z drewna i papieru. Ta część pokazu wzbudziła szczególne zainteresowanie pań.
W kolejnej części prezentacji, Adam i Grzegorz wykorzystywali do walki jo i bokken, a Sensei Marek Jezierski wykonywał obrony przed atakiem jo i tanto. Pokaz zwyczajowo zakończył się randori w wykonaniu naszego Mistrza.
Dziękujemy organizatorom Dni Miastka za zaproszenie oraz miasteckiej publiczności za wspaniałe przyjęcie.
Do zobaczenia za rok!
Pi±tek 13go okazał się szczęśliwym dniem dla dwóch aikidoków z naszej sekcji. Po treningu z Sensei Markiem Jezierskim odbyły się egzaminy na stopnie kyu, w wyniku których Grzegorz uzyskał 5 kyu, a Grzegorz 3 kyu. Obu Grzegorzom serdecznie gratulujemy!


Z wielkim żalem przyjęliśmy informację, iż w sobotę 1 lutego, po długiej walce z chorobą, zmarł instruktor Chojnickiej Sekcji Aikido, nasz wieloletni przyjaciel Tomasz Buława.
Niewątpliwie będzie nam bardzo brakowało na macie Tomka, którego zapamiętaliśmy jako zawsze uśmiechniętego, pomocnego i chętnego do współpracy.
W imieniu Zarządu oraz członków Ibuki Dojo, wszystkim pogrążonym w smutku składamy kondolencje.