W piątek na miasteckiej macie odbył się kolejny staż aikido prowadzony przez Sensei Marka Jezierskiego ze Słupska.
Po treningu odbyły się egzaminy na stopnie kyu, w wyniku których Krzysztof uzyskał 6 kyu, a Adam - 2 kyu.
Tak więc w naszym dojo mamy nową hakamę i kolejną osobę ze stopniem kyu.
Serdecznie gratulujemy naszym aikidokom!
W weekend na słupskiej macie odbył się staż z Sensei Robertem Krac. Podczas sobotnich zajęć Sensei wiele czasu poświęcił na omówienie zasad zachowania się z bokkenem oraz ogólnemu ceremoniałowi w dojo. Kolejnym etapem była długa, szczegółowa rozgrzewka oraz trening z bokkenem. Ten ostatni element treningu okazał się najtrudniejszy, ponieważ wszystkie zasady wydawały się łatwe, dopóki mówił o nich Sensei Krac, ale trudniej było nam wprowadzić je w życie. Pomimo tego sobotnie zajęcia z pewnością na długo zapadną nam w pamięci z uwagi na nowe wiadomości, które mogliśmy wynieść z maty.

Dziękujemy Słupskiej Sekcji Aikido za zaproszenie na staż.

Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać Aikido zapraszamy na treningi.
Ćwiczymy każdy wtorek i piątek w sali treningowej miasteckiego Gimnazjum, przy ul. Wrzosowej 1 w Miastku.
Dzieci zapraszamy na godz. 18:00, a dorosłych na godz. 18:45.
Zapisy odbywają się podczas treningów.

W sobotę, podczas obchodów Dni Miastka 2011, odbył się pokaz aikido zorganizowany przez Miasteckie Stowarzyszenie Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki "Ibuki Dojo".
Swoje umiejętności zaprezentował również nasz gość - Senesi Marek Jezierski ze Słupska.

Impreza miała miejsce na Placu Rekreacyjnym przy ul. Dworcowej w Miastku ok. godz. 16:30.W poniedziałek, 27 czerwca, w Słupsku odbyło się zakończenie sezonu treningowego 2010/2011. Serdecznie dziękujemy za kolejny rok współpracy Sensei Markowi Jezierskiemu oraz Słupskiej Sekcji Aikido.
W piątek, tj. 10 czerwca 2011 roku, na miasteckiej macie miał miejsce staż aikido prowadziony przez Sensei Marka Jezierskiego 4 dan ze Słupska.

Na stażu omawiane były zagadnienia ruchu oraz bezpieczeństwa uke i tori podczas wykonywania technik zaawansowanych.


W sobotę we Włocławku odbył się I Krajowy Staż Techniczny zorganizowany przez Polską Federację Aikido.

Na macie odbyły się dwa bloki treningowe, podczas których omówione zostały różne zagadnienia związane z wykonywaniem technik aikido oraz zdawania egzaminów mistrzowskich na stopnie DAN.W ubiegły weekend w Złotowie miały miejsce uroczyste obchody 35-lecia aikido w Polsce.

Impreza była podzielona na kilka części.
W sobotni poranek na kilkuset metrach maty odbył się trening Aikido prowadzony przez Prezydenta PFA oraz Prezydenta Duńskiej Federacji Aikido, który rozpoczął się wręczeniem certyfikatów dan.
Po południu, po przerwie obiadowej, na macie miała miejsce uroczysta gala aikido, podczas której odczytane zostały listy gratulacujne oraz wystąpili zaproszeni goście. Bardzo ważnym punktem gali były oczywiście pokazy aikido przygotowane przez kluby zrzeszone w PFA.
Wieczorem odbył się uroczysty bankiet dla zaproszonych gości, a nastęnego dnia rano, podczas treningu, nastąpiło zakończenie obchodów.

Słowa uznania należą się organizatorom obchodów, którzy doskonale wypełnili swoje zadania.W środę w Słupsku po treningu grupy zaawansowanej odbyły się egzaminy na stopnie kyu, podczas których Jowita i Grzegorz uzyskali 2 kyu. Tym samym na miasteckiej macie pojawiła się kolejna, już czwarta hakama. Gratulujemy!W niedzielę na miasteckiej macie miał miejsce staż aikido prowadzony przez Sensei Marka Jezierskiego 4 DAN.

Mistrz poprowadził zajęcia dla dzieci i dla grupy dorosłej.
Po treningach odbyły się egzaminy na stopnie kyu, w wyniku których Grzegorz uzyskał stopień 6 kyu. Gratulujemy!W piątek w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Miastku miało miejsce spotkanie promujące nowo wydaną debiutancką książkę Jowity Opyd "Powrót". W imprezie uczestniczyła młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych na terenie naszego miasta.

W programie znalazły się występy artystyczne wychowanków sekcji PMDK, pogadanka dot. uzależnień, a także promocja zdrowego stylu życia, czyli pokaz aikido przygotowany przez Ibuki Dojo, mający na celu zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania sportu.W środę w Słupsku po treningu grupy zaawansowanej odbyły się egzaminy na stopnie kyu, podczas których Adam zdał na 3 kyu. Gratulujemy!
W sobotę, 8 grudnia, mięliśmy przyjemność uczestniczyć w obchodach XX-lecia Słupskiej Sekcji Aikido. Uroczystość odbyła się w teatrze "Rondo" w Słupsku.

Pierwsza część imprezy była prezetacją multimedialną poświęconą dwudziestoletniej historii Słupskiej Sekcji Aikido. Wręczono wyróżnienia dla osób najbardziej zasłużonych dla klubu, a następnie wszyscy obejrzeli i wysłuchali część artystyczną przygotowaną m.in. przez koleżankę z naszej sekcji - Jowitę.
W drugiej części obchodów odbyły się pokazy aikido w wykonaniu wszystkich grup uczestniczących w zajęciach Słupskiej Sekcji Aikido i aikidoków z Ibuki Dojo. Na zakończenie swoje umiejętnośći zaprezentował Sensiei Marek Jezierski - główny szkoleniowiec SSA.